Kendilerine ‘lan’ diye hitap eden polise ‘üslup’ uyarısı yapan 4 gence işkence

Olay önceki gün saat 18.30 sıralarında yaşandı. Küçükçekmece İnönü Mahallesi’nde toptan gıda ticareti yanı sıra, kafe işletmeciliği yapan Serhat Güney ve Berat Güney ile, Güney kardeşlerin yanında çalışan gıda teknikeri Uğur Karalar ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde çalışan kardeşi Cem Karalar aynı araca bindi. 4 kişi, Güney kardeşlerin sahibi olduğu kafeye doğru araçla hareket etti. Berat Güney, varmak üzere oldukları işyerlerine yakın bir noktada polisin uygulama yaptığını görünce aracı yavaşlattı.


Cem Karalar

POLİSE ‘ÜSLUP’ UYARISI YAPTI
Bu esnada, uygulama yapan Yunus ekibinin başındaki kadın polis, aracın yanına gelerek, iddiaya göre “Çekin lan arabayı. Duvarın yanına geçin” dedi. Güney aracı yolun kenarına çekti ve 4 kişi duvar kenarına geçti. Bu esnada Cem Karalar (33), kendilerine ‘lan’ diyen kadın polise “Biz bu mahallede oturuyoruz. İşinde gücünde insanlarız. Bizimle neden bu üslupla konuşuyorsunuz” dedi. Karalar, kadın polisle tartışmaya girdi.


Uğur Karalar

OLAY YERİNDE 25 POLİS VARDI
Soruşturma dosyasına giren ifadelere göre kadın polis, başka ekiplerin de olay yerine gelmesi için telefon açtı. Olay yerinde 20-25 polis bir araya geldi. Cem Karalar, bu aşamadan sonra yaşadıklarını “Kadın polis, telefonu kapattıktan sonra ‘ben şimdi size k….m’ dedi ve el hareketi yaptı. Bu esnada çevremizi saran polisler, hepimize küfretmeye başladı. 3-4 polis dolu araç geldi. Kadın polis, artık telefonda ne dediyse hepimizi dövmeye başladılar. Yerde ters kelepçeli haldeyken de bize vurmaya devam ettiler. O denli vurdular ki dişlerim kırıldı” dedi.


Berat Güney

BİBER GAZI SIKIP DARP ETTİLER
Darp edilen kişilerden Uğur Karalar ise, olay yerine gelen ekiplerin kendilerine biber gazı sıkıp yere yatırdığını belirterek “Hem dövüp hem küfrediyorlardı. Bizim tek dediğimiz kullandıkları üslubun hatalı olduğunu söylemek oldu” diye konuştu.


Serhat Güney

‘BİZ NORMAL POLİS DEĞİLİZ’
Berat Güney ise ifadesinde, darp esnasında yeni ameliyattan çıktığını söylemesine rağmen tekmelendiğini belirterek “Sizin ananızı bacınızı s…z. Siz kimsiniz ki bize artistlik yapıyorsunuz. Sen Yunus’ları duymadın mı lan. Biz normal polis değiliz” dedi.

‘SABAHI GÖREMEYECEKSİNİZ
Serhat Güney’ye, hastaneye götürüldükleri esnada da ekip otosunda darp edildiklerini belirterek “Hastaneye götürülene kadar darp edildik. ‘Siz bu sabahı göremeyeceksiniz. Sizi sabaha çıkarmayacağız’ diyerek tehdit ettiler” ifadelerini kullandı.

HASTANEDEN DARP RAPORU ALDILAR
Darp edilen 4 genç Kanuni Sultan Süleyman Hastanesi’nde darp raporu aldı. Sefaköy Polis Merkezi Amirliği’nde şüpheli sıfatı ile ifadeleri alınan 4 kişi de, kendilerini darp ve tehdit eden polislerden şikâyetçi oldu.

İfade işlemleri sonrası karakoldan salıverilen 4 kişinin avukatı ise “Müvekkiller tek kelime ile işkenceye maruz kalmış. Tek suçları, ekibin başındaki kadın polisi üslup konusunda uyarmış olmaları. Olaya karşına tüm polislerle ilgili suç duyurusunda bulunacağız. Müvekkiller kan ve idrar örneği de alındı. Hiçbir uyuşturucu ve uyarıcı madde kullanmadıkları da rapor edildi” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x